Snížení výše splátky v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu - vzor, formulář, tiskopis

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz na formu žádosti o snížení povinných splátek během insolvenčního řízení při změně dlužníkových platebních podmínek.
Existuje platný formulář k zaslání žádosti ke krajskému soudu, či je forma volitelná?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že na tuto žádost formulář neexistuje. Jen je nutné uvést důvody pro které o nižší splátky žádáte a rovněž je nutné přiložit i doklady o příjmech dlužníka a doložit Vaše tvrzení i důkazy a navíc je vždy nutné určit výši nižší splátky, a to buď v korunách nebo v procentech, například tak, aby dlužník uhradil 55% pohledávek svých nezajištěných věřitelů. U žádosti o nižsí splátky je třeba mít na paměti, že jako dlužník musíte uhradit svým nezajištěným věřitelům alespoň 50% jejich pohledávek.