Exekuce cizího účtu kam se posílá plat, mzda dlužníka - může to exekutor udělat? (účet osoby blízké)

1 odpověď

Dobrý den,
v mládi jsem měl pár dluhů, když jsem nastoupil do zaměstnání (2012-2017) nemohl jsem mít vlastní účet, proto jsem zadal účet své mamky. Všechny exekuce co jsem kdy měl mi exekutor strhával přímo z výplaty. Avšak včera (28.07.2017) byl zablokován účet mé mamky na částku 79 000 Kč.
Je možné, abych já měl nějaký dluh, exekutor si zjistil kam si nechávám posílat peníze a zablokoval účet mé mamky? (cizí účet)? Nebo se s největší pravděpodobností jedná o dluh otce/matky?
Předem díky.

Zdravím Vás, je možné, že se jedná o Vaši exekuci, a exekutorovi mohlo být sděleno, na jaký účet je Vám zasílána mzda a poté je tento postup exekutora naprosto v pořádku,
Osobně se divím, že k blokaci účtu Vaší matky došlo až po 5 letech exekuce. Věc lze řešit i tak, že požádáte o výplatu mzdy v hotovosti nebo zálohově, popřípadě i složenkou.