Insolvence invalidního důchodce a příspěvek na auto, automobil, vozidlo, speciální zdravotní pomůcku

1 odpověď

Dobrý den,
s manželem jsme vstoupili do insolvence. Já jsem plně invalidní a potřebovala bych k životu automobil. Chtěla bych si požádat o příspěvek na zvláštní zdravotní pomůcku. Byl by mi tento příspěvek v případě přiznání zabaven insolvenčním správcem?
A v případě zakoupení automobilu, by mi byl tento zpeněžen?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud by Vám byl příspěvek na automobil poskytnut coby zdravotní a kompenzační pomůcka, nemohl by být zpeněžen ani insolvenčním správcem ani exekutorem.
Jiná situace by nastala, pokud by byl automobil zakoupen z vlastních prostředků.
Ani zde se však nemusíte vyloženě obávat, neboť Vy žádáte o oddlužení a v případě oddlužení (plněním splátkového kalendáře) můžete Vy jako dlužníci plně disponovat se svým majetkem.