Úraz před insolvencí a peníze od pojišťovny - zabaví je insolvenční správce?

1 odpověď

Dobrý den,
manželovi se stal 01/2015 pracovní úraz v "04/2016 byla schválena insolvence a 06/2017 požádal pojišťovnu o trvalé následky.
Chci se zeptat pokud se stal tento úraz, ještě před schválením insolvence a bude-li pojišťovnou vyplaceno odškodnění počítají se tyto finanční prostředky, jako příjem navíc a musí být odeslány na účet insolvetního správce a použity na mimořádné platby? Manžel platí pravidelně podle splátkového kalendáře.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, každopádně tuto věc musí Váš manžel sdělit insolvenčnímu správci, ale mám za to, že tato náhrada by měla připadnout dlužníku, a to jako náhrada za poškození jeho zdraví.