Nenahlášení exekuce u zaměstnavatele - následky, co se stane?

1 odpověď

Dobrý den, pokud nenahlásím svému zaměstnavateli, že je na mne uvalena několikanásobná exekuce, co všechno mi hrozí jak od státu, tak u zaměstnavatele (např. České pošty)? Dále pak je možné, že díky tomuto nenahlášení na mne exekutor hned nepřijde? Tedy je možné, že mi prvních několik měsíců bude chodit celá výplata bez jakýchkoliv srážek ze mzdy? Pokud to možné je, jak dlouho zhruba myslíte, že to vydrží? Formu výplaty peněz mám složenkou. Děkuji za odpovědi

Zdravím Vás, exekuci neprodleně Vašemu zaměstnavateli nahlaste, neboť tím dosti riskujete, a to i ukončení pracovního poměru. Exekutor na to, že jste zaměstnána a kde stejně přijde, takže peníze budete muset doplatit zpětně, takže to neprodleně nahlašte, neboť Vašemu zaměstnavateli od exekutora hrozí i pokuta ve výši 50.000,- Kč, kdy zaměstnavatel by tuto částku mohl vymáhat klidně i po Vás, a to jako náhradu škody. jen dodávám, že exekutor si poměrně často provádí lustraci osobních a majetkových poměrů povinného, kde si exekutor rovněž zjišťuje i aktuálního zaměstnavatele povinného, takže Vám to v žádném případě neprojde a navíc riskujete i to, že budete bez práce.