Koupě nemovitosti v dražbě do spoluvlastnictví, vlastnictví více majitelů, osob

1 odpověď

Dobrý den,
chceme s přítelem kupovat nemovitost v dražbě, zajímá mne zda jde při příklepu vložit do KN rovnou dva majitele. Popřípadě jaká je možnost dodatečně vložit druhého majitele aniž bychom museli znovu platit daň.
Děkuji

Zdravím Vás, v zásadě je možné, aby nemovitost nabyli dva lidé, ale dle mého názoru to mohou být manželé, kteří nemovitost nabývají do SJM. V opačném případě je nutné před zahájením dražby sdělit, že dražíte oba a že chcete danou nemovitost nabýt do podílového spoluvlastnictví, resp. , zda je možné příklep uhradit na polovinu a tedy, že by každý z Vás byl vlastníkem poloviny nemovitosti. Ono záleží i na podmínkách konkrétního dražebníka. Pro úplnost dodávám, že účast v dražbě je podmíněna úhradou tzv. jistoty, která rovněž není zanedbatelná, proto je nutné si tyto věci zjistit předem před konáním dražby.