Zastavení exekuce pro nemajetnost u matky s nemocným dítětem

1 odpověď

Dobrý den,
mám nařízené čtyři exekuce a určitě jich pár ještě přijde, mám dluhy v celkové výši cca 400.000 Kč a můj příjem je z rodičovského příspěvku 7333 Kč, mám onkologicky nemocnou rok a půl starou dcerku a starám se ještě s přítelem o jeho dvě děti. Bydlíme v podnájmu a kterém nesmíme mít trvalé bydliště, z důvodu časté hospitalizace dcery na léčbu se ke mě nedostane skoro žádná pošta, ani nám na tuto adresu žádná nechodí. Nemám žádný majetek, veškeré vybavení už v bytě bylo a samozřejmě je k podnájemní smlouvě soupis těchto věcí, v celém bytě mi patří jen třídílná malá obývací stěna a velmi starý televizor, ostatní věci je typu nádobí a hlavně věci pro děti, hračky atd... Chci se zeptat zda mohu podat návrh na zastavení exekuce pro nemajetnost, platím jednu z exekucí která je ve výši 13 000 Kč a platím 1000 Kč měsíčně. Ostatní dluhy si nemohu dovolit platit a přítel mi s tím také pomoct nemůže, sice má plat ale platí nájem a alimenty. musíme také z něčeho žít. Můžu i tak podat návrh na zastavené exekucí. Děkuji

Zdravím Vás, ano Vy podat návrh na zastavení exekuce pro nemajetnost povinného podat můžete a doporučuji Vám, abyste tak rovněž i učinila. Tento návrh je nutné podat dle ust. § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. e) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) V tomto návrhu je však nutné doložit Vaše příjmy, ale i Vaše další tvrzení, například aktuální lékařskou zprávu o zdravotním stavu dcery.