Prodej domu v insolvenci - koupě osobou blízkou dlužníka věřitele

1 odpověď

Insolvenční správce nařídil k uspokojení zajištěné pohledávky - prodej domu. Je možné požádat soud o souhlas s výjimkou ze zákazu nabytí majetku osobami blízkými? Kdo patří mezi tyto osoby - jsou to i neteře a synovci? Jaké důvody mají být v žádosti uvedeny aby byly soudem uznatelné?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Zdravím Vás, ano tuto žádost je možné podat, osobami blízkými jsou rodinní příslušníci, a dle mého názoru i neteře či synovci. Důvody v žádosti by měly být popsány tak, aby bylo jasné, že prodej domu by mohl připravit o bydlení i někoho jiného než pouze Vás. V této žádosti však doporučuji vždy uvádět pravdu, neboť tuto žádost podáváte sice Vy, ale rovněž by tak mohl učinit i insolvenční správce.