Zamítnutí odkladu, přerušení exekuce - odvolání

1 odpověď

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou jak se bránit proti výkonu rozhodnutí exekuce. Podali jsme návrh na pozastavení exekuce do doby, nežli bude vyřešeno určení další zástavy, která vázne na nemovitosti po zemřelém synovi a domníváme se, že je promlčena, v dané věci běží žaloba na určení zástavy se stejným věřitelem, který požaduje exekuci na naši nemovitost na jinou zástavu a hypotéku. Současně probíhá žaloba na zmatečnost, kdy byl žalovaný postup soud, jakým byl sjednaný smír mezi žalovanými a věřitelem. Obé ještě nebylo vyřešeno a nenabylo právní moci. Usnesením bylo pozastavení zamítnuto, že nebyly naplněny paragrafy 266 a 268 os. r. My se ale domníváme, že nás to poškodí. Banka je ejdiný věřitel, takže ona poškozena nebude, ale pro nás je to v daném případě hraniční situace, ptž čekáme na další soud ve věci úmrtí našeho syna, není vyřešena zástava za naším zemřelým synem a i když jsme apelovali na soud již v minulosti aby vše řešil společně bylo to zamítnuto s tím, že můžem řešit v exekučním řízení nebo dražbě, kde jsou ale poplatky a všechny náklady řádově ve statisících takže pro nás i soud nehospodárné. Máme obstavené účty, platy, byl u nás odhace na dům a nyní nás čeká exekuce na movité věci a to vše za předpokladu, že nic ennabylo právní moci.

Zdravím Vás, mám za to, že zde bude nejlepší veškeré listiny ve věci exekuce a zástavy po zesnulém synovi posbírat na hromadu a navštívit advokáta, který si tyto listiny prostuduje a současně Vám s ohledem na stav věci doporučí nejlepší postup v dané věci. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách www. advokatikomora. cu nebo na http://www.cak.cz. Jen dodávám, že máte-li za to, že ve věci nebyly splněny podmínky ust. § 266 či § 268 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), je vždy nutné přesně popsat v čem nesplnění zákonných podmínek spočívá. Jen uvádím, že na odklad ani na zastavení exekuce není právní nárok, ale odklad exekuce by v tomto případě byl dle mého názoru, vycházím-li z toho co uvádíte účelný. I když dodávám, že nic nevím o majetku či dluzích Vašeho syna ani o tom, zda jste dědictví po synovi přijali či nikoli, i toto jsou dosti důležité věci, které mají vliv na exekuci.