Insolvence, oddlužení, odstupné v práci a příspěvek v nezaměstnanosti

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o informace. Od ledna 2016 jsem v insolvenčním řízení. V září 2017 obdržím od zaměstnavatele výpověď z důvodu pozbytí zdravotní způsobilosti následkem pracovního úrazu s odstupným 12-ti platů.
Odevzdává se toto odstupné v celé výši insolvenčnímu správci? Jde mi o to, jak je to poté na úřadě práce, jelikož když obdrží zaměstnanec odstupné, nemá nárok na dávky jako uchazeč v evidenci o zaměstnání (ale pokud se celá částka odevzdá správci, je to poněkud nefér). Předem děkuji za informace. S pozdravem Klára

Zdravím Vás, s odstupným by se i pro účely oddlužení mělo zacházet shodně jako se mzdou. Bude-li Vám tedy vyplaceno odstupné ve výši 12 ti měsíčních mezd. Tak by se správně měla tato částka vydělit 12 (počtem měsíců) a z každé této částky by se měla vypočítat výše srážek, kterou odvedete na účet insolvenčního správce, zbylá část je Vaše a ta je určena por úhradu Vašich potřeb.