Exekuce mimořádné vánoční prémie, odměny k platu, mzdě od zaměstnavatele - může k tomu dojít?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dvě exekuce na plat. Jednu tzv. nepřednostní a jednu přednostní pohledávku. Výplatu mám zhruba cca. 8.800 Kč. Máme teď dostat vyplacené vánoční odměny a to zcela zvlášť, tedy budeme mít dvě výplaty. První už jsme dostali a klasicky mně "přistálo" na účtě zhruba 8.800,-, ale teď máme dostat výše zmíněné odměny a mě by zajímalo, jestli z odměn něco uvidím nebo jak se v tomto případě postupuje respektive počítá. Bude se jednat o zhruba 10.000,-. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, bohužel Vás asi nepotěším, neboť by Vám vánoční odměny měly být vyplaceny ve snížené výši, a to tak, že celková výše srážek by se měla počítat ze mzdy + odměn a nezabavitelná částka z této částky by Vám měla být vyplacena a zbytek by měl být dle mého názoru zaslán exekutorovi či exekutorům. Pokud by Vám zaměstnavatel vánoční odměny vyplatil, mám za to, že by nejednal správně, a pokud by se to exekutor dozvěděl mohl by mít problém, pokud by se to nedozvěděl, pak by se asi nic nestalo.