Reklamace zboží u firmy v insolvenci - kdo vyřídí reklamaci?

1 odpověď

30.12.2015 jsem od společnosti ELLEKTRA PV s. r. o. zakoupila mrazák značky Candy CCTUS 542 XH. Již 4.01.2016 jsem výrobek reklamovala, technikem bylo doporučeno sledovat případnou námrazu, ta se utvořila uprostřed nahoře v mrazničce. V posledních dnech se mraznička velmi často spíná k mražení, rozhodla jsem se tedy, že vyzvu firmu k reklamaci. Bohužel mezi tím byl na firmu podán insolvenční návrh (tedy 3.08.2016). Správce ještě stanoven není Nevím, jak dále postupovat? Prosím o radu na soudě v Českých Budějovicích mi poradit nedokázali. Předem děkuji a přeji hezký den, Chumanová chumik@email.cz

Zdravím Vás, osobně bych se přihlásila jako insolvenční věřitel a přiložila bych doklady o koupi mrazáku, výsledek první reklamace a prohlášení technika či soudního znalce z oboru stroje a zařízení (pokud možno obor chladící zařízení), s tím, že mrazák je vadný) a po této společnosti požadovat cenu mrazáku a případně i náklady na soudního znalce. Přihlášku pohledávky do insolvence je však nutné podat jen na předepsaném formuláři, který lze stáhnout ze stránek http://www.justice.cz. Pro úplnost dodávám, že lhůta pro podání přihlášek pohledávek je zákonná a její uplynutí nelze prominout. Tato lhůta je 30 nebo 60 dní od rozhodnutí soudu o úpadku). Poté budou přihlášky jednotlivých věřitelů přezkoumány na přezkumném jednání. Pokud byste nevěděla jak příhlášku pohledávky do insolvenčního řízení řádně podat, je nejlepší vzít s sebou všechny listiny a vyhledat pomoc advokáta. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz.