Součinnost neziskové organizace s exekutorem (sdělení informace o zaměstnanci)

1 odpověď

Dobrý den,
jsme nezisková organizace, která poskytuje sociální služby a zaměstnání pro osoby s mentálním postižením. Byla nám do organizace zaslána žádost o součinnost ohledně exekuce našeho klienta sociální služby, který je zároveň u nás zaměstnán na hlavní pracovní poměr.
Chtěli jsme se zeptat, zda jsme povinni údaje o klientovi poskytnout, jelikož dle zákona o sociálních službách jsme povinni žádné údaje o klientovi neposkytovat.
Děkujeme za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že údaje o klientovi povinném byste poskytnout měli, stačí říci, že je Vašim klientem a od kdy, a že je u Vás zaměstnán na hlavní pracovní poměr a délku trvání pracovního poměru. Mám za to, že více sdělovat nemusíte, ale výzvě exekutora je nutné vyhovět, v opačném případě totiž riskujete udělení pořádkové pokuty od soudního exekutora.