Exekuce na automobil a zablokování bankovního účtu

1 odpověď

Měla jsem zde dotaz a asi jsem to špatně popsala HOST 2930. Z banky mi přišlo vyčíslení sama jsem nic nepočítala za auto v castce. cca 136 000 který se skládal z a následoval rozpis doplacení pojistky. částka
Jistina.
Úrok..
Auto prodané na dražbě …
Konečné vyúčtování 136 000 Kč,
což jsem uhradila v celé částce 2010.
Po 2 letech od úhrady 136 000 Kč mi přišel dopis že ještě bance dlužím 23 000 Kč - doplatek jistiny.
Volala jsem do banky a řekla že jsem zaplatila co mi vyfakturovali v. r. 2010 a dál nic platit nebudu.
15.7.2015 přišel exekutor z tím že mám dluh 23 000 Kč a jeho náklady 40 000 Kč, zaplatla jsem 61 871 Kč.
Ne já ale otec jim to zaplatil.
Za úroky od 18.5.2009 do zaplacení, ale úrok byl započten i na konečném vyúčtování v té samé částce co po mě požadují. Co to je za praktiky v bankách. ?
Jestliže někdo zapomene něco někde započítat jak tvrdí, tak by si taky měl nést následky nebo ne?
Kam se mohu obrátit?
Abych peníze otci vrátila.

Zdravím Vás, máte-li za to, že exekutor ve Vašem případě pochybil můžete podat stížnost na postup exekutora u Exekutorské komory ČR. Zde musíte vylíčit v čem pochybení soudního exekutora spatřujete.
Dále bude nutné tuto věc konzultovat s advokátem, byla-li Vám exekutorem způsobena škoda, můžete ji po něm požadovat, ale nejdříve je nutné přesně vyčíslit výši škody a správně popsat jak ke škodě došlo a že ji Vám škodu způsobil právě exekutor. Mormální člověk to sám bez pomoci odborníka nezvládne protože je to právně složité. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatkomora.cz.