Exekuce po ukončení pracovního poměru - vyplacení doplatku v poměrných částkách

3 odpovědi

Dobrý den,
máme zaměstnance, který ukončil pracovní poměr k 31.12.2015 a měl exekuce. Nyní mu bude vyplacen doplatek mzdy. Můžeme mu tento doplatek vyplatit v několika poměrných částkách? Nebo jej musíme vyplatit najednou? Nejedná se o odstupné. Musíme mu srážet z doplatku exekuce?
Děkuji
Jarka

Zdravím Vás, mám za to, že i doplatek mzdy by měl být bývalému zaměstnanci vyplacen najednou. Nicméně tento dotaz raději položte i kolegyni, která se zde zabývá pracovním právem. I z doplatku mzdy, by měla být provedena exekuční srážka, pokud by tento doplatek převyšoval zabavitelnou částku a zaslán soudnímu exekutorovi.

Dobrý den,
děkuji za rychlou odpověď.
Mám ještě dotaz. Pokud by se jednalo o roční odměnu, tak by mohla být vyplacen v poměrných částkách ve více měsících?
Děkuji

Zdravím Vás, i roční odměny by měly být vyplaceny jednorázově. Nicméně mám za to, že kdybyste se se zaměstnancem, o kterého se jedná, písemně dohodli na jiné formě výplaty, např. po částech za několik měsíců, je možné tuto částku vyplácet v souladu s písemnou dohodou. Raději však tento dotaz položte i kolegyni, která se zde zabývá problematikou pracovního práva.