Exekuce spolumajitele bytu a možnost prodeje podílu nedlužníka (nedlužící osoby)

1 odpověď

Dobrý den,
s bratrem jsme zdědili po našem otci byt. Bratr se do bytu nastěhoval a neplatil jak dlouho nájem, to se nakonec po 2 letech vyřešilo, ale teď mi opět přišel dopis od soudu, že neplatil od dubna 2015 měsíční příspěvek kvůli zateplení paneláku. Částka je 40 000. Je nějaká možnost prodat svou půlku bytu a být zproštěna problémů, když tam nebydlím a chci už dlouho byt prodat?

Zdravím Vás, Vy jelikož nejste povinná, můžete svůj spoluvlastnický podíl na bytě na kohokoli prodal, nicméně by nebylo od věci zájemci o koupi Vašeho podílu upozornit na skutečnost, že na druhého spoluvlastníka je uvalena exekuce.