Úvěrový podvod - člen rodiny zadlužil bez vědomí majitele kreditní karty

1 odpověď

Dobrý den.
Když mám osm půjček u Providentu a ani jsem to netušil, jelikož s mojí kartou hospodařil nevlastní otec, který zneužil mojí důvěry a je dluh 200.000 Kč a ani nevím zda byla splacena aspoň nějaká splátka, tak zda se může jednat o úvěrový podvod a může to řešit Policie a potrestat mě? S touto myšlenkou přišel můj známý a já se teď obávám nejhoršího. Bohužel splácet nemohu, jelikož mám invalidní důchod prvního stupně. Navíc jsem hospitalizován na psychiatrii, jelikož jsem psychicky nemocný a tato informace mi na pohodě moc nepřidá a navíc nemám nic, co by mi mohli zabavit. Děkuji ještě moc, za odpověď.

Zdravím Vás, ono je jedno, zda dluh je u Air bank, Providentu či jiné společnosti. Nevylučuji, že by věřitel na Vás mohl trestní oznámení podat, následně poté bude nutné policii dokázat, že s kreditní kartou jste nedisponoval Vy, ale Váš nevlastní otec, který na Vás tyto závazky bez Vašeho vědomí a schválení uvalil a vystavil Vás tak vysokým dluhům, které jste nesplácel. Výsledek by záležel na důkazech v dané věci. Vím, že věřitelé v dnešní době již trestní oznámení pro tyto trestné činy nepodávají tak často jako dříve. Kdyby na Vás bylo podáno trestní oznámení, bude nutné, abyste neprodleně navštívil advokáta. Pokud byste byl předvolán k výslechu nechoďte tam sám, ale s advokátem. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Hledejte advokáty, kteří se specializují na trestní právo nebo na advokáty s generální praxí.