Exekuční obstavení spořícího účtu dospělého, zletilého dítěte pro dluh rodiče, rodičů

1 odpověď

Dobrý den.
Může soud nebo exekutor nařídit zablokování účtu spoření dětí (dospělých)? 2000 jsem se rozvedl a děti byly svěřeny do péče matky. Jelikož jsem se dostal do potíží, byla mi nařízena exekuce. Jak je možné, že mým dospělým synům, se kterými 15 roků nebydlím. Zablokovali účty spoření a z jednoho dokonce poslali již nějakou část na splacení mojí exekuce. Má na to soud nebo exekutor právo, když, jak popisuji v předchozí části 15 roků s nimi nebydlím, jsou dospělí a jeden ze synů má již vlastní rodinu a dítě.
Děkuji.

Zdravím Vás, mám za to, že v tomto případě neměl být blokován účet Vašich dětí, a to ani zletilých ani nezletilých. Vaše děti nejsou povinnými, povinným jste pouze Vy, proto kdyby došlo k blokaci účtu, tak měl být zablokován Váš účet. V tomto případě bude nejlepší kontaktovat exekutorský úřad, který blokaci účtu provedl a podat návrh na částečné zastavení exekuce podle § 268 odst. 1 písm. h) občanského soudního řádu (zákon č. 99/1963 Sb.). Mám za to, že návrhu by mělo být vyhověno a peníze vráceny zpět.