Exekuce odstupného

1 odpověď

Dobrý den, chci se zeptat máme zaměstnance na 1/2 úvazku s měsíční čístou mzdou cca 5300kč, nestrhávali jsme mu běžné výživné ani dlužné výživné z důvodu nízkého příjmu. Teď mu máme vyplácet čásku cca 65000 odstupné za 12 měsíců z důvodu prac. úrazu, mám z této částky strhnou běžné a dlužné výživné, jakým způsobem
děkuji za odpověď

Dobrý den. Jelikož je odstupné vypláceno jednorázově, bude pro účely exekuce vypočtena nezabavitelná částka a následně provedena exekuční srážka stejně, jako by se jednalo o srážky ze mzdy. Pokud chcete mít jistotu ohledně výše srážky, můžete požádat exekutora podle § 288 občanského soudního řádu o určení výše srážky.