Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.343

DAŇOVÉ FINANČNÍ VĚCI

1 odpověď

Dobrý den, mohu se zeptat, zda se jedná o ust. § 53 - Vzájemné darování - Zk. Opatření Senátu č. 340/2013 Sb.). , když v roce 2018 jsem, já, dcera, převedla SMLOUVOU bezplatně 1/2 PODÍLU bytové jednotky na rodiče do SJM a nyní, v roce 2019 mi oba rodiče ze svého SJM bezplatně NOVOU SMLOUVOU darují 1/3 podílu z téhož bytu. Jedná se i tak o vzájemné darování dle § 53, nebo ne, když 1 smlouva je z roku 2018 a druhá z roku 2019? Platí se v tomto PŘÍPADĚ Dan z příjmu či Dan z nabytí nemov, věci? Děkuji, Patra

Dobrý den,

jde-li o dvě samostatné smlouvy a smluvní strany jsou příbuzné v přímé linii, tak v případě darování mezi těmito osobami ve smyslu § 10 odst. 3 písm. c) bod 1. zákona o daních z příjmů, jde o bezúplatný příjem, který je od daně z příjmu osvobozen.