Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.763

Nová exekuce na způsobenou škodu v průběhu insolvence - jak postupovat?

2 odpovědi

Dobrý den,
od 03/2015 jsem společně s manželkou v insolvenci, která probíhá jak je stanoveno soudem. Bohužel jsem byl v průběhu insolvence (04/2016) pravomocně odsouzen za skutky ke kterým mělo dojít ještě před insolvencí kdy mi byla v rozsudku společně s jinými lidmi uložena povinnost uhradit společně způsobenou škodu.
Jelikož jsme v insolvenci, nebylo z čeho hradit. V současné době mi přišla od exekutora výzva ke splnění vymáhané povinnosti. Před tímto nás nikdo v dané věci nekontaktoval.
Jak prosím postupovat? Podmínky insolvence řádně plníme a neradi by jsme po takové době o možnost oddlužení v insolvenci přišli.
Je možné nějakým způsobem exekuční řízení zastavit - přerušit - odložit a uvedenou škodu uhradit po ukončení insolvence? Bude během insolvence exekuce narůstat o penále, náklady exekutora a podobné poplatky?
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den.

Dotazy týkající se výkonu exekuce nebo insolvence můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.poslatdotaz.cz

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.

Dobry den exekutor mi zabavil věci 20.2.19 a insoulovence navrhla 1.3.19 mám právo na zabavené věci i co odvezl dekuji