Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.061.603

Dobrý den, sousedé mi napadli v září 2012 právoplatné Stavební povolení Přezkumným řízením, které bylo zrušeno a Stavební povolení zůstalo platné ( květen 2018). Sousedé (jeden z manželů)totiž před samotným projektem stavby s odpovědnou projektantkou

2 odpovědi

Dále mám ještě druhý problém:
Exmanžel ukončil pracovní poměr 17. července 2018 u zaměstnavatele, který mi nařízením soudu platil alimenty srážkami ze mzdy na obě děti vždy k 1. dni v měsíci. 30.8.2018 přišla poslední platba za červenec 2018. Zaměstnavatel nové pracoviště „samozřejmě“ nezná, nechce mi jej nahlásit. Nyní zbývá platit ještě alimenty jeden rok na jedno dítě (od srpna 2018 do srpna 2019- ukončí vysokou školu). Exmanžel mi samozřejmě nic platit nechce ani nahlásit nového zaměstnavatele. Znám pouze adresu exmanžela a již jsem ho SMS zprávou vyzvala, aby mi posílal peníze na účet nebo nahlásil nového zaměstnavatele, ale nereaguje. Jaké mám možnosti získat tyto alimenty. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

Váš první dotaz se mi nezobrazil kompletní, z toho důvodu na něj nemohu odpovědět.

K Vašemu druhému dotazu uvádím. Ukončení zaměstnání ze strany otce Vašich dětí ho nezbavuje povinnosti platit na děti výživné. Máte-li výši výživného stanovenou rozhodnutím soudu a otec dítěte přestane výživné platit, můžete podat návrh na výkon rozhodnutí, kdy dlužné výživné bude vymáhat po otci exekutor.
Vzor návrhu na nařízení exekuce můžete najít ve složce vzory pod následujícím odkazem: https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/vzory-zdarma.html

Dobrý den,
děkuji moc za odpověď, Tu 1. zprávu ohledně stavby pošlu v pondělí 10.92018 po 10hod.
děkuji