Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.732

ztráta / odcizení osobních dokumentů

1 odpověď

Dobrý den,
Před vchodem do domu, kde bydlím, jsem dne 19.6.2018 zapomněl složku s osobními dokumenty, která obsahovala zejm. pracovní smlouvu, výpis z TR, výsledek vstupní lékařské prohlídky či profesní životopis. Někdo ji však vzal a nález neoznámil. (Opakovaně jsem se telefonicky dotazoval na městské policii a příslušném odboru magistrátu.) Vzhledem k tomu, že od události uplynuly již téměř 2 týdny, pozbyl jsem naději, že se mi složka vrátí. Nevím, co bych měl udělat. Jestli bych třeba neměl oznámit ztrátu dokumentů na policii pro případ, že by došlo ke zneužití osobních údajů.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

doporučuji Vám si zajistit náhradní dokumenty, které jsou pro Vás důležité a můžete je postrádat. Vaše povinnost oznámit ztrátu se vztahuje na doklady jako je občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas. V případě ztráty Vámi uvedených dokumentů tuto povinnost nemáte.