Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.578

Fyzické napadení s ublížením na zdraví - jde o trestný čin? (neposkytnutí první pomoci; xenofobní urážka; omezování osobní svobody)

3 odpovědi

Dobrý den,
jsem předvolán jako svědek v zahájeném správním řízení (fyzické napadení s následným ublížením na zdraví - poranění hlavy a pravé ruky).
Podezřelá osoba (nyní již obviněná) mi neposkytla první pomoc, xenofobně mě urážela, omezovala moji osobní svobodu.
Chtěl bych Státnímu zastupitelství dát na zvážení, zda jednání (fyzické napadení s následným ublížením na zdraví; neposkytnutí první pomoci; xenofobní urážka; omezování osobní svobody) obviněné H. N. nepředstavuje trestný čin.

Otázka:
Nemohu tím zmařit již zahájené správní řízení?
Děkuji mockrát za odpověď.

Dobrý den,

svým jednání zahájení správní řízení nezmaříte. Dokonce správní orgán, před kterým správní řízení probíhá má povinnost bezodkladně i v průběhu řízení předat věc orgánu činnému v trestním řízení, nasvědčují-li zjištěné skutečnosti tomu, že byl spáchán trestný čin. Dojde-li však k pravomocnému ukončení správního řízení, pro daný skutek již nelze stíhat pachatele v trestním řízení ani ve správním řízení.

Dobrý den,
mockrát Vám děkuji a přeji slunečný víkend.

Nemáte za co. Krásný víkend i Vám.