Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.814

Ošetřovné člena rodiny, OČR a insolvence - zabaví peníze insolvenční správce?

1 odpověď

Dobrý den, mohu poprosit o odpověď na dotaz. Splacim uz čtvrtým rokem splátky na schválenou insolvenci.
Teď poprvé jsem si musela vzít paragraf na dítě v trvání 8 dnů.
Můj dotaz je, zda tu částku ošetřovné na člena rodiny OČR mi zabavi na oddlužení, tedy insolvenci také?
Děkuji.

Dobrý den,

v insolvenčním řízení se provádí mimo jiné srážky ze mzdy a jiných příjmů, které nahrazují odměnu za práci nebo jsou poskytovány vedle ní. Postupuje se dle ust. § 299 občanského soudního řádu, ve kterém je z dávek nemocenského pojištění uvedena dávka nemocenské, ale nikoli ošetřovné.

Z tohoto důvodu lze usuzovat, že ošetřovné nemůže být použito pro úhradu splátek v insolvečním řízení. To Vás však nezbavuje povinnosti tuto skutečnost uvést insolvenčnímu správci.