Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.438

Rozvod dohodou a dodatečná změna dohody (zvýšení výživného, alimentů na dítě, děti)

1 odpověď

Dobrý den,
jsem rozvedená a podepsala jsem při rozvodu dohodou manželovi věci, které bych chtěla nyní změnit.
1. chtěla bych uplatnit vyšší alimenty na děti, mám nyní jen 2000, - na každé dítě. Druhé dítě šlo do školy, mám vyšší výdaje.
2. v dohodě jsme se dohodli, že budu děti přivážet i odvážet otci já. Je to však přes 40 km, výdaje na benzín jsou obrovské a rok jsem takto již odjezdila. Nyní bych potřebovala, aby bývalý manžel děti alespoň vracel. Tudíž jednu cestu já a jednu on. Ale vymlouvá se, že jeho auto nemá posilovač řízení a další různé výmluvy.
Mohu nějak žádat změnu?

Děti byly svěřeny do mojí péče.

Děkuji.

Dobrý den,
dojde-li ke změně poměrů, můžete jako matka podat návrh na zvýšení výživného a změnu úpravy styku, kde odůvodníte, jaké skutečnosti Vás vedou k tomu, že je nutné výživné zvýšit a změnit úpravu styku, resp. způsob předávání dětí. Vámi tvrzené skutečnosti je nutné doložit.
Návrh vzoru na zvýšení výživného najdete zde: https://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/vzory-zdarma.html.
Dále se můžete obrátit přímo na orgán sociálně právní ochrany dětí nebo požádat o pomoc advokáta ve Vašem okolí. Jejich seznam naleznete zde: http://www.advokatikomora.cz.