Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.891

Platnost dárkového poukazu CK Exim trous - kolik let?

1 odpověď

Dobrý den,
2010 jsme dostali dárek, dárkové poukazy od cestovní kanceláře Exim Tours s platnosti neomezenou za 20.000 Kč.
2017 jsme chtěli poukaz uplatnit, ale bohužel, bylo nám řečeno, že poukazy od 2004 neplatí a aby se tím event mohli zabývat, potřebují doklad o zaplacení. Ten bohužel již neexistuje, je z naší strany nedohledatelný. Máme jen originál dárkového poukazu. Obrátila jsme se na ČOI s žádostí o řešení mimosoudní cestou.
Bohužel CK Exim tours nechce ustoupit ze svého požadavku a tak nám zbývá už jen soudní cesta.
Ráda bych věděla, jestli mám šanci spor vyhrát.
Děkuji.

Dobrý den,
z uvedených informací nelze vyhodnotit úspěšnost v soudním řízení. Důležité pro celé řízení bude, abyste prokázala, že jde o dárkový poukaz s neomezenou platností, tj. možností si jej u prodejce vybrat kdykoli a zároveň, že dárce, skutečně danou hodnotu za poukaz uhradil a daroval jej Vám. Postrádáte-li doklad o úhradě bude nutné danou skutečnost prokázat jinak např. svědeckou výpovědí, výpisem z účtu atd. Úspěšnost soudního řízení bude záviset na tom, zda jste schopna skutečnosti, které tvrdíte i prokázat.
Rozhodnete-li se pro soudní spor, doporučuji se nechat zastoupit advokátem, jejichž seznam naleznete zde: http://www.advokatikomora.cz.