Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.140

Odstoupení od smlouvy koupě auta - auto po totální škodě, stav nebyl sděleno kupujícímu

1 odpověď

Dobrý den.
Na začátku prosince 2017, jsem koupil ojeté auto dovezené z Německa. Při jeho koupi mi bylo zatajeno, že je v Německu po tzv. totální škodě (tedy že jeho oprava se nevyplatila). Bohužel ve smlouvě figuruje jméno majitele z Německa a ne muže, od kterého jsem jej kupoval.
Jak odstoupit od kupní smlouvy na automobil?
Případně o co se mohu opřít?
Děkuji.

Dobrý den,
v daném případě muž, od kterého jste automobil kupoval, byl pouze prostředníkem prodeje. Na základě Vámi uvedených informací jste uzavřel smluvní vztah kupní smlouvu s majitelem z Německa, se kterým byste měl danou záležitost řešit, což je velmi ztížené. Doporučuji kontaktovat osobu, která daný prodej zprostředkovala a oznámit jí, že z důvodu, že Vám zatajila podstatnou skutečnost a to, že jde o bouraný automobil, o které kdybyste věděl, tak byste uvedený automobil nekupoval, odstupujete od smlouvy. V případě, že muž, který prodej zprostředkoval s Vámi nebude chtít jednat, připadá už jen v úvahu obrátit se na policii s trestním oznámením pro podezření, že daný muž mohl svým jednáním naplnit znaky skutkové podstaty některého z trestných činů.