Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.096

Pracovní psychologický dotazník - přípustné dotazy, na co se nesmí ptát zaměstnavatel?

1 odpověď

Mohou se v rámci pracovní psychologie používat dotazníky primárně určené pro klinickou populaci? Na jaké otázky se můžu v dotaznících ptát?
Existují nějaké překážky omezující otázky, obsažené v dotaznících, které se v pracovní psychologii používají, nebo se můžu ptát na cokoliv?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

pokud v dotaznících nebudete pracovat s osobními údaji, tzn. , půjde o anonymní dotazníky a zároveň z dotazníku nebude možné pomocí skupiny otázek identifikovat danou osobu, brala bych to z hlediska ochrany osobních údajů, jako dostačující.

Co se týče koncepce dotazníků, je nutné zvolit koncepci otázek tak, aby svým obsahem nebyly v rozporu s právními předpisy ČR, případně s dobrými mravy. Formulace otázek nesmí být manipulativní, otázky musí být položeny neutrálně.