Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.577

Placení společné antény v bytovém domě - majitel bytu nevlastní TV, televizor, televizi ani rádio

1 odpověď

Obecní být v obecním domě, cca 150 bytů.
Nájemce televizi ani rádio nevlastní. Musí platit za spol. anténu, která je vyvedená do bytu?
Děkuji.

Dobrý den,
v případě, že máte možnost připojit se k anténě přímo ve svém bytě, nemůže pronajímatel (tj. město) u každého nájemce každý měsíc zjišťovat, zda uvedenou službu užívá či nikoli. Tedy je logické, že nájemci takové poplatky účtuje. Bylo-li by možné tuto službu, tj. připojení k anténě znemožnit, aniž by to představovalo zásadní zásah do bytu, může se nájemce obrátit na pronajímatele s žádostí o odpojení přípojky k anténě a tím i snížení poplatku za tuto službu. Tedy bude záležet pouze na pronajímateli, zda nájemci vyhoví. Vzhledem k tomu, že poplatky pronajímatel rozpočítává mezi ostatní nájemce, lze očekávat, že bude-li ze strany pronajímatele nájemci vyhověno, budou poplatky navýšeny mezi ostatní nájemce.