Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.061.633

Tržní ocenění bytu, domu, nemovitosti - vzor souhlasného prohlášení spolumajitele, spoluvlastníka

1 odpověď

Dobrý den,
v rámci dědického řízení se chystám vyřizovat tržní ocenění nemovitosti. Současně s ním mám dodat "souhlasné vyjádření s cenou" od dalšího člena rodiny.
Nikde jsem ale nenašla, jak má souhlas vypadat, jestli jde o zvláštní dokument nebo jen volně psaný souhlas a zda má byt notářsky ověřen podpis?
Děkuji Mirka

Dobrý den,

pro tento druh jednání není vyžadována žádná zvláštní forma, ale pouze prohlášení dalšího člena rodiny, že se zjištěnou tržní cenou souhlasí. Podpis není nutné úředně ověřovat, pokud se na tom nedohodnete s druhou stranou.