Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.198

Zbourání cizí opěrné zdi na cizím pozemku omylem - vymáhání náhrady škody

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem majitelem obytného domu. Pozemek na kterém tento dům stojí, přímo sousedí s provozní budovou autodružstva.
2014 začaly přípravné práce pro výstavbu nových dílen družstva a při bourání starých budov došlo k zásadnímu porušení našich vlastnických práv. Při těchto pracích byla odstraněna i opěrná zeď naši hospodářské budovy ležící mimo schválený a povolený prostor (tedy na našem pozemku). Následkem toho dochází k postupnému vzniku prasklin ve zdi hospodářské budovy.
Stavební úřad odmítá chybu uznat a investor taky. Jak tedy v tomto případě postupovat?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

obávám se, že v daném případě, nebude-li druhá strana ochotna se na náhradě škody dohodnout, nezbude, než se obrátit na soud a škodu a její výši prokázat u soudu. V daném případě, rozhodnete-li se pro tento krok, doporučuji se obrátit na advokáta, který by Vás v soudním řízení zastupoval, popř. by se pokusil o mimosoudní dohodu. Seznam advokátů naleznete zde: http://www.advokatikomora.cz.