Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.432

Výživné, alimenty po ukončení gymnázia, střední školy, maturity (opravná zkouška)

1 odpověď

Dobrý den.
Dcera psala opravnou maturitní zkoušku 4. září. Mělo by se platit výživné ještě za měsíc září? Do zaměstnání nastupuje v říjnu.
Děkuji

Dobrý den,
rodiče mají vyživovací povinnost vůči svým dětem do té doby, než jsou děti schopny se samy živit (předpokládá se stav odkázanosti na straně dítěte). Dítě je schopné se samo živit poté, co po absolvování studií nebo jiné přípravy na budoucí povolání najde odpovídající pracovní uplatnění. Tedy po dobu, co bude Vaše dcera evidována jako student a nebude mít vlastní příjem, máte vůči ní jako rodiče vyživovací povinnost.

Více o výživném se dozvíte zde: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/vyzivne.html