Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.492

Příslib nemovitosti potomkovi a vliv nového manželství - kdo bude dědit přislíbenou nemovitost?

1 odpověď

Rodiče bývalého manžela mu darovali chalupu. On řekl, že ji daruje naší dceři, zatím to neudělal. Teď se bude ženit.
Může jeho nová žena v dědictví uplatňovat nárok na tuto nemovitost?

Dobrý den,

Váš bývalý manžel jako vlastník může se svoji nemovitou věcí nakládat, jak chce. Tedy pokud odmítá přepsat nemovitou věc na Vaši dceru, neexistují žádné právní prostředky jak ho k tomu donutit.

V případě jeho úmrtí a nenalezení žádné závěti, by se v rámci dědického řízení postupovalo dle zákona, kdy v první třídě dědiců by dědily zůstavitelovy děti a jeho manžel, každý z nich stejným dílem. Tedy i jeho nová manželka.