Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.974

Koupě družstevního bytu a rozvod manželství - vypořádání společného jmění manželů SJM

1 odpověď

Dobrý den.
Přítelkyně se rozvedla. Teď ji čeká vypořádání SJM. Jedná se o byt v osobním vlastnictví. Přítelkyně zdědila byt po matce, který 1997, který už za trvání manželství prodala. Část peněz dala bratrovi a za 370.000 koupila družstevní byt, kde už byli psání oba. Potom se byt převedl v roce 2008 do osobního vlastnictví, OV. V bytě žije ještě její neplnoletý syn.
Jakou má šanci při vypořádáni?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v případě, že prokáže, že si členský podíl v družstvu koupila za peníze, které získala prodejem majetku náležejícího do jejího výlučného vlastnictví, měl by k tomu soud při vypořádávání přihlížet a může požadovat, aby jí byla ze společného majetku tato hodnota, tj. částka, kterou použila ze svého výlučného majetku, uhrazena.

Detailní informace o společném jmění manželů (SJM) - vizte zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/component/content/article/89/3181-spolecne-jmeni-manzelu-informace.html