Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.896

Proplacení dovolené až měsíc zpětně - může to zaměstnavatel udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
je po právní stránce možné, že mi zaměstnavatel proplatí dovolenou až měsíc zpětně? Dovolenou jsem čerpala v únoru 2017, tak je vyplněna i dovolenka. Ale v únorové výplatní pásce nemám ani odepsané čerpané dny dovolené, ani peníze za dovolenou.

Dobrý den,

náhrada mzdy za dovolenou Vám náleží v tom měsíci, ve kterém byla dovolená čerpána. Tedy ve výplatním termínu, který je stanoven pro ten měsíc. Pokud Vám náhrada mzdy za dovolenou, která byla čerpána v měsíci únor, nebyla ve výplatě mzdy za měsíc únor vyplacena, zaměstnavatel tím porušil pracovněprávní přepisy.

Upozorněte na toto jednání svého zaměstnavatele. Zároveň máte právo požadovat, aby Vám vysvětlil jednotlivé položky na výplatní pásce.

V případě, že zaměstnavatel Vám příslušné vysvětlení neposkytne, můžete se obrátit s žádosti o prošetření na Státní úřad inspekce práce. Odkaz naleznete zde: http://www.suip.cz/,