Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.064.896

Výživné, alimenty u invalidního důchodce, ID - finanční nouze

1 odpověď

2013 rozhodnutí soudem, placení alimentů částka 4000 Kč měsíc, přesto že můj plat byl od roku 2007 10.000 Kč.
Od 2014 nemocen, nemocenská vyplacená 5.500 Kč/měsíc. Chodila nepravidelně.
Od ledna 2016 v invalidním důchodu ID, důchod vyplacen až v červnu 2016. Takže byl dluh na alimentech.
V červnu 2016, nařízená exekuce, exekutor řekl, že se platí starý a nový dluh. Tento týden, přišel výpis, kde je jasné, že se platil starý dluh.
Po exekuci mám 9 200 Kč, pokud zaplatím 4.000 Kč, tak mám opět jen 5.000 Kč. To nemohu zvládnout, nevím jak dál, to půjde dokola.
Navíc, nemohu jezdit, ani pro děcko, nemám na to.
Děkuji.

Dobrý den,
pokud od posledního rozhodnutí soudu o výši výživného došlo ke změně poměrů na Vaší straně (pobírání dávek nemocenské, přiznán invalidní důchod), tak doporučuji podat nový návrh na snížení výživného z důvodu změny poměrů na straně otce dítěte. Vzor návrhu na snížení výživného naleznete zde: http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/vzory-zdarma.html.
U zletilých dětí můžete požadovat snížení výživného i zpětně.

Dále v případě, že Vaše příjmy jsou nízké, doporučuji podívat se, zda nesplňujete podmínky pro získání některé z dávek státní sociální podpory (příspěvek na bydlení), o které se žádá na příslušném úřadě práce, nebo dávek hmotné nouze (doplatek na bydlení, příspěvek na živobytí nebo mimořádná okamžitá pomoc). Tyto dávky se vyřizují na sociálních odborech pověřených obecních (městských) úřadů podle místa trvalého bydliště.

Dotazy týkající se výkonu exekuce můžete kdykoliv uložit zde:
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/home/dotazy-exekuce.html

Bude Vám odpovězeno zhruba do 3 dnů.