Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.067.375

Psychologové nedoporučují styk matky s dítětem - jak má otec postupovat

6 odpovědí

Dobrý den mám takovej problem. Matka mého dítěte se ho dvakrát úředně vzdala. Rok a půl ji neviděla malá se lečí psychicky. Mám od psychologů posudky, že malá by se neměla stýkat z vlastní matkou. Po roce a půl se snaží k dítěti přes finančního poradce dostat. Ten finanční poradce mi volal a vyhrožoval mi, že jí dítě musím ukazovat. To mi nedoporučují psychologové. Zákaz k ní nemá soudně. Matka dítěte si chce požádat návštěvy k dceři. Děkuji Cetl

Dobrý den, máte dcerku úředně svěřenou do péče? Pokud ne byo by vhodné aby toto řízení proběhlo. Jedině soud může omezit styk s dítětem, případně omezit jednoho z rodičů v rodičovských právech.

Jinak by matka mohla podat návrh na výkon rozhodnutí, že bráníte matce ve styku s dítětem.

V tomto případě navrhuji navštívit Vaši sociální pracovnici, která Vám pomůže řízení z iniciovat, určitě bude vhodné, aby byly vyhotoveny znalecké posudky z oboru psychologie jak na Vaší dceru, tak na její biologickou matku.

Vzor žádosti o svěření dítěte do péče: http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke-stazeni/rodinne-pravo-vzory/navrh-na-upravu-styku-s-nezletilym-ditetem-vzor-ke-stazeni

V tomto návrhu navrhnete jednak, aby byla dcera svěřena do Vaší péče (pokud se tak nestalo), případně můžete upravit alimenty (pokud se tak nestalo) a navíc můžete požádat o omezení návštěv matky (vyloučit je, bude velmi težké - toto se děje pouze např. v případech týrání dětí a podobně), a jako důkaz navrhnete aby soud nechal vyhotovit psychologické posudky.

Máte prosím nějaký další dotaz?

Pak podejte výše uvedený návrh na soud sám a spolu s ním zašlete žádost o ustanovení advokáta v rámci bezplatné právní pomoci - formulář naleznete zde - http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke-stazeni/zaloby-soud/zadost-o-bezplatne-prideleni-pravnika-advokata-obhajce-vzor-zdarma .

Navíc máte právo se obrátit na soud se žádostí, aby Vám pomohl sepsat žalobu žaloba pak bude sepsána do protokolu - příslušným soudem bude okresní soud, nebo v praze obvodní soud podle místa bydliště nezletilé.

Budu tu vždy 1x za 14 dní v sobotu, mohu Vám takto vždy pomoci a dál Vás nasměrovat.

před třemi měsici moje manželka požadala soud aby se male zapsala do rodneho listu. biologická matka nám jejím podpisem souhlasila A PODEPSALA NÁM PAPÍR který jsme přiložili k žádosti .takže tet nevím jestli máme čekat naten soud nebo jestli mám ještě požádat soud a zrušení náštěv k dcerce jak mi píšete .

Pokud ji má Vaše manželka osvojit, navrhuji nechat proběhnout tento soud, v takovém okamžiku totiž zaniknout vztahy k předchozí matce (biologické). Pak bych navrhovala ještě jiný postup omezit návštěvy cestou předběžného opatření podle § 76 odst. 1 písmeno f) o.s.ř.

V tuto chvíli zatím není dostupný vzor týkající se přímo Vaší situace, proto přikládám, alespoň tento vzor http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/ke-stazeni/zaloby-soud/vzor-navrhu-na-predbezne-opatreni-ke-stazeni-zdarma spolu s vysvětlujícím textem níže by mělo být možno připravit návrh předběžného opatření, kdy budete žádat, aby soud do doby než bude rozhodnuto o osvojení, zamezil matce styk s dítětem, případně pouze za dohledu Vašeho nebo Vaší manželky. Do konce měsíce se pokusím tento vzor pro Vás vytvořit - dostupný bude zde - http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/vzory-zdarma.html .

Dobře mockrát děkuji zasletemy ten vzor na email. Děkuji. Nashledanou popřípadě ten návrh podám pokud bude matka dělat nějakej nátlak. Děkuji.

Ano, pošleme Vám odkaz na tuto stránku, kde opět najdete veškerý obsah včetně odkazů, které zde jsou.