Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.054.494

Obživlá věc - definice právního pojmu, vysvětlení, příklad

3 odpovědi

Co znamená termín stav: obživlá věc?

Dobrý den,

záleží na typu řízení, jde například o situaci, kdy byl podán návrh na vydání platebního rozkazu, byl vydán platební rozkaz a následně byl v této věci ze strany žalovaného podán odpor, čímž došlo ke zrušení předchozího platebního rozkazu a řízení nadále pokračuje.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?

Odpor ze strany žalovaného nebyl, platební rozkaz byl vydán v dubnu, v srpnu se syn skontaktoval s agenturou, zaplatil dlužnou částku a domluvil se na splátkách za výdeje společnosti. Mohla společnost podat odpor nebo návrch na nové řízení?

Navrhuji zavolat na infocentrum příslušnéo soudu a zjisti stav ve věci, případně se objednat na nahlížení do spisu.

Je možné že žalobce (společnost) informovala soud o zaplacení dlužné částky a nyní se bude řízení zastavovat.

Nejlépe bude na soud zavolat - připravte si spisovou značku a jména žalobce a žalovaného.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?