Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.690

Zahlazení odsouzení v rejstříku trestů - zákaz řízení podmínka

1 odpověď

Dobrý den, 26.5. 2008 jsem byl odsouzen podmíněně se zkušební dobou do 25.4. 2012 plus zákaz řízení na 4 roky.
Ve výpisu z rejstříku mám stále výše uvedené a dále poznámku o osvědčení ze 25.7. 2012, a o poměrném zkrácení zákazu činnosti.
Podle mých informací mělo dojít k zahlazení po rozhodnutí soudu o osvědčení, je to tak?
Děkuji za odpověd.

K zahlazení odsouzení dochází skutečně po rozhodnutí soudu o tom, že se odsouzený osvědčí. Nicméně, je-li uloženo více trestů vedle sebe (podmíněný trest odnění svobody a dále zákaz řízení) lze odsouzení zahladit až po uplynutí všech stanovených trestů.

Pakliže by oba tresty byly již vykonány a přesto nedošlo k zahlazení odsouzení, obraťte se na příslušný soud k Vaší sp. zn. se žádostí o prošetření těchto skutečností.

Máte prosím další dotaz nebo potřebujete něco ujasnit?