Co je potřeba, abych mohla vykonávat služby, sousedské hlídání. Živnostenský list již mám, počítám s dětmi 3 roky a více, ne kojenci. Děkuji Maletinska.

ODPOVĚĎ:
Pro hlídání dětí na základě živnostenského oprávnění (tedy podnikání) je kromě příslušného živnostenského oprávnění třeba splňovat i hygienické předpisy pro místo, ve kterém budete děti fakticky hlídat. V této věci doporučuji obrátit se na příslušnou Krajskou hygienickou stanici a vyžádat si písemně všechny požadavky, které musíte v tomto směru splňovat.
Dále bude třeba vést účetnictví a danit příjmy takto nabyté.