Prosím o sdělení jaký postih může nastat, když firma nedodrží zpravodajskou povinnost, kterou stanoví Zákon 89/1995 Sb. , o státní statistické službě. Podotýkám, že se jedná o stavební firmu s 24 zaměstnanci, vlastní vozový park. Pro zpracovávání statistické agendy nemáme pracovníka. Děkuji předem za informaci. Elena.

ODPOVĚĎ:
Jste-li zpravodajskou jednotkou ve smyslu § 2 písm. i) zákona č. 89/1995 Sb. , neplněním zpravodajské povinnosti podle § 10 odst. 3 zákona č. 89/1995 Sb. , o státní statistické službě, ve znění pozdějších předpisů, se dopouštíte přestupku dle § 26, za který Vám může být uložena pokuta až do výše 100.000 Kč. Pokutu lze uložit do jednoho roku ode dne, kdy porušení povinnosti bylo zjištěno, nejdéle však do tří let od doby, kdy k porušení povinnosti došlo.