V září 2005 jsem ukončila dohodou pracovní poměr ve společnosti U Princů, s. r. o., kde jsem vykonávala funkci provozní vedoucí a zároveň jsem byla na Živnostenském úřadu vedena jako odpovědný zástupce pro restaurační provoz. Dnes - 19. 07. 2010 jsem se na příslušném Živnostenském úřadě dozvěděla, že zmíněná společnost stále existuje a já jsem doposud vedena jako odpovědný zástupce.  Mohu společnost žalovat u obchodního soudu? Děkuji za odpověď, Karolína

ODPOVĚĎ:
Můžete samozřejmě situaci napravit přímo na Živnostenském úřadě, tam odstraní záznam Vás, jako odpovědného zástupce. Společnost můžete žalovat, pokud Vám tímto vznikla nějaká škoda, případně Vám to jinak ublížilo na Vaší pověsti. Avšak budete muset dokazovat Vy, že se tak stalo, což může být dost problém. Ve Vašem případě se domnívám, že Vaše žaloba nebude úspěšná.