Můj nezletilý 14letý bratr mi jako dárek objednal u jedné internetové firmy mobilní telefon. O této objednávce jsem se dozvěděl až při upomínce o zaplacení a vyzvednutí. O objednaný mobil nemám zájem, ale prodejce chce celou záležitost předat advokátovi. Jedná se sice jen o částku 1200 Kč, ale i tak je to pro mne docela velký obnos, protože dosud studuji. Jsem povinen tuto částku skutečně zaplatit? Vendelín

ODPOVĚĎ:
Pokud byla smlouva uzavřena přes internet,
tak každé zboží, které přes internet koupím, mohu do 14 dnů bez udání důvodu vrátit a to bez jakékoli sankce.

Pokud nejde o internetový obchod lze napadnout to, že smlouvu uzavřel 14letý bratr, který ještě nemá způsobilost k právním úkonům a v těch letech si nemusí být plně vědom co dělá a nemusí mít představu o výši hodnoty peněz atd.

Taková smlouva je z těchto důvodů neplatná.