Koupila jsem si televizor v Plzni, já jsem ale z Karlových Varů. Budu mít náklady na přepravu televizoru do Plzně hrazené prodejcem televizoru nebo si je musím uhradit sama? Hedvika

ODPOVĚĎ:
Můžete požadovat v rámci reklamace i náklady na cestu. Je zde vyhláška, která se analogicky použije i na tento případ. Počítá se 3,80 Kč na kilometr + skutečná spotřeba vozu podle technického průkazu.

V těchto případech lze doporučit, abyste se s prodejcem telefonicky nebo písemně kontaktovala a pokusila se domluvit jestli by šla reklamace provést i jinou formou - např. v podobě poštovní zásilky nebo jiným způsobem (např. příchodem servisního technika přímo domů).
Pokud byste reklamaci uplatnila poštovní zásilkou, reklamační lhůta 30 dní začíná ode dne doručení vadného výrobku.