Reklamovala jsem obuv poštou. Prodejce mi ale na základě toho odmítl uznat 30denní lhůtu na vyřízení reklamace od doručení, s odůvodněním, že u zaslání reklamovaného výrobku poštou se lhůta prodlužuje. To mi ale připadá jako nesmysl. Monika

ODPOVĚĎ:
Pravdu máte Vy. Lhůta se z tohoto důvodu neprodlužuje. Může se prodlužovat jenom v případě, že se na tom obě strany dohodnou, což se ve Vašem případě nestalo.

V případě, že není lhůta na vyřízení reklamace dodržena, můžete odstoupit od smlouvy a následně požadovat vrácení plné kupní ceny anebo výměnu za jinou obuv, totožnou nebo obdobnou.