1 1 1 1 1 Hodnocení 1.00 (1 hlas)
Objednala jsem si opravu prasklé vodovodní trubky. Cena, kterou mi nakonec naúčtovali a kterou jsem zaplatila, je ale velmi vysoká. Můžu teď reklamovat a požadovat částečné vrácení peněz? Firma, která opravu provedla, si za půlhodinovou opravu spolu s materiálem a dopravou naúčtovala částku 1210 korun. Petra

ODPOVĚĎ:
Cena této služby je cenou neregulovanou a je jenom na smluvním ujednáním mezi spotřebitelem (Vámi) a tím, kdo zhotovuje opravu, jakou cenu si mezi sebou dohodnete. Je třeba říci, že cenu, kterou jste již zaplatila, nelze reklamovat, protože se má za to, že jste s tou cenou souhlasila.

Měla jste samozřejmě právo, abyste před započetím opravy byla informována o výši ceny za službu, toto jste měla také vyžadovat. Cenu jste měla rozporovat ještě předtím, než oprava byla zahájena, případně nejpozději v době, kdy bylo po ní vyžadováno placení, ale neměla jste tuto částku zaplatit.

V současné době již tedy nemůžete reklamovat z důvodu výše ceny.