Na nemovitosti, kterou zdědili manželovy děti po jeho úmrtí, mám ustanoveno doživotně věcné břemeno užívání. Jedná se o nemovitost v obci XXX. Jakou zhruba částku mohu požadovat za odstoupení od věcného břemene. Prosím, adresní údaje nezveřejnovat. Děkuji Ingrid.

ODPOVĚĎ:
Tuto částku Vám sdělí znalec z oboru odhadu nemovitostí, nikoliv právník. Věcná břemena se oceňují dle lokality, charakteristiky nemovitosti, apod..., mohla by Vám být nápomocna i realitní kancelář. Doporučuji tedy oslovit buď realitní kancelář nebo znalce, jejichž seznam naleznete na stránkách Ministerstva spravedlnosti www.justice.cz.