Máme pojistkovou skříň na sloupu elektrického vedení, který stojí u okraje cesty na obecním pozemku. Elektroměrová skříň bude v oplocení na našem pozemku. K propojení budeme potřebovat vést 1,5 m kabelu pod zemí v obecním pozemku. Je k tomu potřeba věcné břemeno od obce a nějaký souhlas /vyjádření od stavebního úřadu/?

ODPOVĚĎ:
Věcné břemeno budete potřebovat, tedy věc musíte projednat s obcí a sjednat smlouvu o zřízení věcného břemene. Vyjádření stavebního úřadu si myslím, že není potřeba, nemá čemu se vyjadřovat, resp. bylo by potřeba, pokud by na zatíženém obecním pozemku byly nějaké stavby.