Uzavřela jsem smlouvu na dobu určitou s T-Mobile, a to do roku 2010. Bohužel jsem si na od nich vzala nový telefon a smlouva se mi opět prodloužila až do roku 2011. Můj dotaz zní, zda je možné nějakým způsobem vypovědět smlouvu na dobu určitou? Jsem ochotna zaplatit jakékoliv sankční poplatky, ale smlouvu chci ihned vypovědět. Mám tu smlouvu uzavřenou na firmu, těch telefonů máme víc. Výpověd je přeci možná ihned? V podmínkách T-Mobile mají napsáno, že smlouvu na dobu určitou nelze vypovědět dříve, ale to je podle mě zavádějící a nezákonné. Případně na jaký úřad se obrátit o pomoc. Děkuji, Naďa

ODPOVĚĎ:
Smlouvu na dobu určitou lze podle zákona vypovědět dříve, pouze pokud si to strany ve smlouvě dohodnou. V tomto případě tomu tak není, proto budete muset platit paušální poplatky až do konce smlouvy.